Kansanedustajat

Jani Mäkelä

s. 21.10.1976 Järjestelmäasiantuntija Lappeenranta 09 432 3109 uuri valiokunta (jäsen) 16.05.2017–, (Ensimmäinen varapuheenjohtaja) 02.05.2019–
Suuren valiokunnan työjaosto (Ensimmäinen varapuheenjohtaja) 10.05.2019–
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Sivistys- ja tiedejaosto (jäsen) 06.09.2019–
Liikennejaosto (jäsen) 06.09.2019–
Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–

Avustaja

Mikko Kokko 09 432 4109 mikko.kokko@eduskunta.fi

Sheikki Laakso

s. 23.09.1968 Kierrätysalan yrittäjä Kouvola (09) 432 3121 Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Ympäristövaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Itsenäisyyden juhlavuoden lastensäätiön valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–

Avustaja

Joona Ikonen 09 432 4121 joona.ikonen@eduskunta.fi

Juho Eerola

s. 24.02.1975 Yrittäjä
Tulkkikoordinaattori
Kotka 09 432 3013 Puhemiehistö (jäsen) 24.04.2019–, (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019–06.06.2019, (Toinen varapuhemies) 07.06.2019–
Puhemiesneuvosto (jäsen) 24.04.2019–, (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019–06.06.2019, (Toinen varapuhemies) 07.06.2019–
Kansliatoimikunta (jäsen) 24.04.2019–, (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019–06.06.2019, (Toinen varapuhemies) 07.06.2019–
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 24.04.2019–, (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019–06.06.2019, (Toinen varapuhemies) 07.06.2019–

Avustaja

Olli Kekkonen 09 432 3013 olli.kekkonen@eduskunta.fi