Kansanedustajat

Jani Mäkelä

s. 21.10.1976 Järjestelmäasiantuntija Lappeenranta 09 432 3109 Suuri valiokunta (jäsen) 16.05.2017–, (Ensimmäinen varapuheenjohtaja) 02.05.2019–
Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 09.06.2015–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 09.06.2015–
Perussuomalaisten eduskuntaryhmä (1. varapuheenjohtaja) 23.04.2019–

Avustaja

Mikko Kokko 09 432 4109 mikko.kokko@eduskunta.fi

Sheikki Laakso

s. 23.09.1968 Kierrätysalan yrittäjä Kouvola (09) 432 3196 Perustuslakivaliokunta (jäsen) 02.05.2019 –
Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 02.05.2019 –

Ano Turtiainen

s. 25.08.1967 Yrittäjä Juva 09 432 3115 Suuri valiokunta (jäsen) 02.05.2019–
Sivistysvaliokunta (varajäsen) 02.05.2019–

Juho Eerola

s. 24.02.1975 Yrittäjä
Tulkkikoordinaattori
Kotka 09 432 3013 Puhemiehistö (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019 –
Puhemiesneuvosto (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019 –
Kansliatoimikunta (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019 –
Kansainvälisten asiain foorumi (Ensimmäinen varapuhemies) 24.04.2019 –

Avustaja

Vilhelm Junnila 09 432 4013 vilhelm.junnila@eduskunta.fi